Články


Rozdíl mezi analogovými a digitálními domovními telefony :

Analogový systém je poměrně "křehký", protože všechny telefony jsou spojeny mezi sebou pouze přes nepříliš spolehlivý vidlicový přepínač. I sebelepší mechanická součástka je citlivá na špínu, prach, cigaretový kouř, smog... Pokud žijete v čistém prostředí, může Vám analogový systém vydržet v chodu i 40 let. Standard je dnes 20 let a bohužel jsou i lokality, kde je životnost slabých 10 let.

Digitální systém je skoro o sto let mladší a konstruktéři se snažili již při navrhování přístrojů odstranit neduhy předešlých analogových typů. Nejdůležitější jsou obvody, které při nestandardním zacházení telefon odpojí. Dále příjemnou funkcí je vypnutí vyzvánění nebo jeho ztlumení. Funkce donuceného zvednutí sluchátka a promluvení s návštěvou je také přínosem, mnoho lidí analogové telefony ani nezvedala a hned jen mačkala tlačítko pro otevření dveří. Adresný hovor je také vylepšením, víte že pokud mluvíte s pošťákem, nikdo jiný to neslyší. Hovor mezi byty je takový malý bonus.

A teď k opravám systémů ve velkých domech : pokud budete opravovat analogový systém opět analogově, zaplatíte značnou částku za kabely a práci se zapojováním. Pokud zvolíte digitál, tomu stačí jen dva dráty, a odpadá starost s kabely. Samozřejmě že se najdou 2 dráty ve svazku s dobrými parametry a tyto dva dráty se na každém patře přesvorkují. Na ty se posléze napojí digitální sběrnice BUS a na ní postupně jednotlivé digitální telefony.

Chyby při montážích digitálních telefonů Tesla :

 • napřed se musí namontovat zvonkové tablo a napaječ, poté až telefony
 • pokud si nevěříte, je vhodné systém napřed sestavit na dílně
 • v systému musí být jen jeden elektrický vrátný (hovorová jednotka), až po sestavení celého systému doporučuji připojovat další vedlejší zvonková tabla
 • na jednu hovorovou jednotku jeden napaječ ! (max. dva EV na silnější typ napaječe)
 • pokud Vám systém "dělá problémy", odpojte střídavou sekci na napájení bytových zvonků a připojte ji až budete mít všechny telefony v domě připojeny (nebo na bytové zvonky namontujte samostatný zvonkový transformátor - stává se, že někdo má "melodický zvonek" napájený jen jednou půlvlnou a tím přehřívá napaječ celého systému a ten vypíná (odpojuje se)
 • při montážích telefonů dodržujte plán a nenechte v systému zapojené nenakódované telefony          ( nejsou nenačtené, mají předem již z výroby nakódováno číslo 1111 )
 • návod není papírem na zatopení a není ostudou si jej přečíst !

 

Postup při rekonstrukcích systémů domovních telefonů ( i jiných typů než Tesla ) na digitální systém Tesla BUS 2n naší firmou :

 • po oslovení Vám zpracujeme nezávaznou nabídku  (podmínkou je rozumný dojezd z ČB)
 • pokud nabídku akceptujete, nabídneme Vám termín montáží a vyberete si materiál
 • v době montáží postupujeme vždy takto : první den montáž zvonkového tabla, napaječe a úprava rozvodů, druhý a další dny montáže telefonů v bytech, poslední den úklid a předání akce
 • na dobu montáží v bytech Vám dodáme předem "Harmonogramy pro práce v bytech", kde jsou časová okénka, do kterých se jednotliví nájemníci zapíší, a podle tohoto plánu postupujeme
 • pokud se někdo zatím nemůže zúčastnit, telefon mu vyměníme dodatečně (nelze předem)
 • každého zdržíme max. 30-45 minut, v bytě se max. vrtají jen nové dírky na hmoždinky, používají se původní dráty - nejlepší je tedy umístění na místo starého analogového telefonu
 • o napsání a posléze výměny jmenovek se Vám staráme my minimálně po dobu záruky
 • záruku máte 5 let a záruční opravu provedeme do 2 dnů (takto to je i ve smlouvě) s tím, že Vám namontujeme nový díl a Váš poškozený či nefukční pošleme do servisu, po jeho opravě jej vrátíme

Proč zvolit naši firmu ?

Nepřetržitá praxe více jak 30 let jen na domovních telefonech Tesla nám dala zkušenosti, které nemohou mít obyčejné elektrikářské firmy zabývající se všestrannými elektroinstalacemi.

Kontakty s dodavatelskou firmou Tesla Stropkov-Čechy a i s výrobcem ( Tesla.sk ) nám dává výhody rychle reagovat na požadavky dodání či výměny materiálu, servisních zásahů, a hlavně koncových cen bez navýšení za skladování a přesun zboží (viz porovnání cen mezi elektro velkoobchody).

Na www.teslastropkov.cz máte ceníky, návody, podklady, fotky a můžete si sami zvolit, co chcete namontovat namísto Vašeho starého nefunkčního systému domovních telefonů.